Zajęcia fakultatywne

Ikonka dla Zajęcia fakultatywne

20 października 2018 r. w rozpoczęły się pierwsze, w historii otwartego niedawno Centrum Naukowo-Szkoleniowego im. Tadeusza Dąbrowskiego, zajęcia dydaktyczne.

Studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w ramach zajęć fakultatywnych z przedmiotu Pediatryczna i perinatalna medycyna paliatywna. Komunikacja z pacjentem i jego rodziną, wezmą udział w 19 godzinach wykładów i 7 godzinach warsztatów oraz obejrzą łącznie 4 godziny filmów.

Celem kształcenia jest przedstawienie opieki paliatywnej i hospicyjnej jako alternatywy wobec uporczywej terapii oraz rozwiązań egenicznych (eutanazja, aborcja).

Podczas zajęć studenci otrzymają informacje na temat opieki paliatywnej i hospicyjnej w kontekście etyki, historii medycyny, psychologii i medycyny.

Wykłady prowadzą pracownicy Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci oraz specjaliści zaproszeni z innych placówek.
Organizatorem zajęć jest Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

• Uczestnicy zajęć