Wpłata On-line

Opis transakcji:
Kwota: dotpay_logo

Darowizna

logo opp

 

Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci od 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego i jako taka jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000097123.

Otrzymane środki przeznaczamy w całości na cele statutowe:

  • świadczenie domowej opieki paliatywnej nad dziećmi,
  • wsparcie w żałobie rodzin dzieci zmarłych,
  • rozwijanie i propagowanie modelu domowej opieki paliatywnej nad dziećmi w Polsce i zagranicą.

Darowiznę można wpłacać na konto o numerze:
33 1240 1082 1111 0000 0428 2080

Nazwa i adres organizacji pożytku publicznego:
Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci
ul. Agatowa 10, 03-680 Warszawa

Jako tytuł wpłaty prosimy podać:
"Darowizna na cele statutowe Fundacji WHD"

ODLICZENIA

Darowizny osób fizycznych:
Od dochodu można odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 6% dochodu (na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 9 ust. o pdpf Ustawy o podatku od osób fizycznych dotyczącego możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego od 01.01.2004 r.)

Darowizny osób prawnych:
Od dochodu można odliczyć darowizny do wysokości nie przekraczającej 10% dochodu (na podstawie art. 18 ust 1 pkt 1 i 7 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dotyczącego możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego od 01.01.2004 r.)

Należy pamiętać, iż w przypadku gdy przedmiotem darowizny są pieniądze, to powinna ona być udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanej organizacji.

Jak wykorzystujemy przekazane środki finansowe?

Na stronie Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej – http://www.pozytek.gov.pl/ znajduje się Baza sprawozdań organizacji pożytku publicznego. Wystarczy wpisać KRS Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci – 0000097123 aby zapoznać się z opublikowanymi tam sprawozdaniami.

Sprawozdania z dzialalności Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci znajdują się też na naszej stronie internetowej - zobacz.

Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci zarejestrowana jest w bazie organizacji pozarządowych – http://bazy.ngo.pl/

 

1% podatku dla OPP

logo-1proc

 

logo opp

 

 KRS
0000097123
 

wpieraj-1-proc-btn

 

 

 

 

Największym marzeniem nieuleczalnie chorych dzieci jest powrót do domu.
Każdy może pomóc je spełnić.

Jeśli chcesz pomóc ciężko chorym dzieciom spędzić najtrudniejsze chwile, tam, gdzie będą czuły się najlepiej tzn. w ich własnych domach, z kochającą rodziną, w znajomym otoczeniu, wśród ulubionych zabawek - przekaż 1% podatku Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

To proste

Aby przekazać 1% podatku dochodowego należy w formularzu PIT wypełnić zamieszczony w nim "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)". W rubryce "Numer KRS" należy wpisać 0000097123, a w rubryce "Wnioskowana kwota" należy podać kwotę stanowiącą 1% podatku i zaokrągloną do pełnych dziesiątek w dół.

1% podatku mogą przekazać podatnicy rozliczający się na formularzach:
PIT-28PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39.

Wyobraź sobie jak łatwo możesz pomóc - decyzja należy do Ciebie.

Fundacja WHD wymieniona jest w 
Wykazie organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2013

 usmiech-maulucha