Articles In English na-russkom-yazyke Fundacja WHD na FaceBooku Fundacja WHD na FaceBookuFundacja WHD na YouTubeInstagramissuu.com

22 678 16 11

Czasopismo naukowe Neurological Sciences  opublikowało artykuł „Palliative care in 9 children with neurodegeneration with brain iron accumulation” (Opieka paliatywna u 9 dzieci chorych na encefalopatię z odkładaniem żelaza w mózgu). Autorami artykułu są pracownicy Fundacji WHD: dr hab. n. med. Tomasz Dangel, lek. Artur Januszaniec, piel. Barbara Ważny, oraz konsultant WHD, dr n. med. Tomasz Kmieć, który opiekował się ww. pacjentami od strony neurologicznej.

Czytaj dalej...

Zapraszamy lekarzy hospicjów dla dzieci na kurs doskonalący CMKP „Pediatryczna opieka paliatywna – wymiana doświadczeń”. Kurs odbędzie się w dniach 6-7 marca 2020 roku w Centrum Naukowo-Szkoleniowym im. Tadeusza Dąbrowskiego, ul. Agatowa 1 w Warszawie.

Tematyka kursu ujęta została w czterech osobnych sesjach:

  1. Sedacja paliatywna.
  2. Trudne przypadki w pediatrycznej opiece paliatywnej (kliniczne, etyczne, prawne).
  3. Pacjenci z diagnostyki prenatalnej w hospicjum.
  4. Badania USG w domu pacjenta.

Każda sesja będzie składała się z wykładów wprowadzających, prezentacji przypadków i dyskusji. Liczymy, że taka forma zajęć pozwoli na wymianę doświadczeń i analizę różnych sposobów postępowania.

Zwracamy się z prośbą do lekarzy, którzy wezmą udział w kursie, o zgłoszenie przypadku do jednej z ww. sesji. Prosimy o przesłanie prezentacji PowerPoint (15 minut) w terminie do 2.01.2020 r. na adres paulina.kowacka@hospicjum.waw.pl. Czas przeznaczony na prezentacje przypadków jest ograniczony długością poszczególnych sesji. Dlatego kierownik naukowy kursu dokona wyboru najciekawszych przypadków i powiadomi autorów, czy ich prezentacja została przyjęta do wygłoszenia.

Wstępny program oraz możliwość rejestracji dostępne są na stronie:
https://hospicjum.waw.pl/szkolenia/kursy/pediatryczna-opieka-paliatywna-wymiana-doswiadczen.

Szczegółowy program kursu uwzględniający nadesłane prezentacje zostanie opublikowany w styczniu 2020 r. pod dresemhttps://hospicjum.waw.pl/szkolenia/kursy/pediatryczna-opieka-paliatywna-wymiana-doswiadczen.

Dysponujemy 70 miejscami dla lekarzy. O przyjęciu na kurs zdecyduje kolejność rejestracji. W razie większego zainteresowania, kurs zostanie powtórzony.

Serdecznie zapraszamy do nadsyłania prezentacji i udziału w zajęciach.

Czytaj dalej...

W mgliste popołudnie 3 listopada, jak co roku zgromadziliśmy się w Katedrze świętego Floriana i św. Michała Archanioła na warszawskiej Pradze, by wraz z rodzinami naszych podopiecznych modlić się za tych, którzy odeszli. 

Czytaj dalej...

24 października 2019 r. odwiedzili nas zwycięzcy Wielkiego Testu TVP o Jagiellonach.

Aktorzy Anna Gzyra i Robert Czebotar wybrali Fundację WHD na beneficjenta swojej pomocy i przyjechali przekazać wygraną w teleturnieju kwotę 30 000 zł.

W imieniu Fundacji WHD symboliczny czek odebrali: Artur Januszaniec (Prezes Fundacji), Wojciech Marciniak (Wiceprezes), Beata Biały (specjalista ds. Public Relations) oraz Małgorzata Olejnicka i Joanna Pietrzak.

Pani Annie i panu Robertowi serdecznie gratulujemy zwycięstwa i dziękujemy za wsparcie naszej Fundacji i nieuleczalnie chorych dzieci, którymi się opiekujemy.

Na zakończenie wizyty przekazaliśmy naszym darczyńcom podziękowania w formie pamiątkowych dyplomów.

Spotkaniu towarzyszyła kamera. Krótką relację z odwiedzin w Hospicjum i z przekazania czeku będzie można obejrzeć przed emisją kolejnej edycji Wielkiego Testu TVP.

Czytaj dalej...

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Jacka Łuczaka – pioniera opieki paliatywnej w Polsce i Europie, nauczyciela lekarzy i przyjaciela Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Profesor na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Czytaj dalej...

W dniach 18-19 października 2019 r. sala wykładowa w naszym Centrum Naukowo-Szkoleniowym im. Tadeusza Dąbrowskiego przy Agatowej 1 w Warszawie zapełniła się lekarzami z całej Polski. Przybyli na kurs „Opieka paliatywna w pediatrii”, którego organizatorem jest Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

Czytaj dalej...
Fot. TVP - https://wielkitest.tvp.pl/44885187/anna-gzyra-i-robert-czebotar-wygrali-wielki-test-o-jagiellonach

16 października 2019 r. odbyła się kolejna edycja Wielkiego Testu TVP.

Tym razem tematem, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy popularnego teleturnieju, była dynastia Jagiellonów.

W rywalizacji duetów składających się ze znanych artystów, sportowców i dziennikarzy zwyciężył duet aktorów –  Anna Gzyra i Robert Czebotar. Zwycięzcy postanowili, że ich wygrana trafi do Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, za co serdecznie dziekujemy w imieniu własnym i nieuleczalnie chorych dzieci oraz ich rodzin, którymi się opiekujemy.

Czytaj dalej...

29 września 2019 r. odbył się 41. PZU Maraton Warszawski. Tradycyjnie nasza Fundacja miała swoich przedstawicieli wśród uczestników biegu.

Czytaj dalej...

26 września 2019 r, w siedzibie Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci odbyło się spotkanie z mediami poświęcone opublikowanej 18 września 2019 r. przez NIK informacji z wyników kontroli Zapewnienie opieki paliatywnej. W spotkaniu, poza przedstawicielami mediów, wzięli udział współautorzy opublikowanego przez Fundację WHD dokumentu Standardy postępowania i procedury medyczne pediatrycznej domowej opieki paliatywnej w hospicjach dla dzieci oraz Standardy perinatalnej opieki paliatywnej – mec. Monika Strus-Wołos, prof. Janusz Szymborski oraz dr hab. Kazimierz Szewczyk. Przybyli także przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia.

Czytaj dalej...