Doroczna msza hospicyjna

Ikonka dla Doroczna msza hospicyjna

6 listopada 2022 r., jak co roku, w warszawskiej Konkatedrze Matki Boskiej Zwycięskiej celebrowana była msza święta w intencji zmarłych pacjentów Warszawskiego Hospicjum Domowego oraz ich rodzin. We wspólnej modlitwie wzięli udział rodzice i rodzeństwo zmarłych dzieci oraz pracownicy Fundacji WHD. Mszę koncelebrowali obecny i były kapelan hospicjum – ks. Wojciech Pieniak i ks. Wojciech Gawryluk.

Podczas mszy, tradycyjnie, odczytane zostały imiona i nazwiska pacjentów hospicjum, którzy zmarli w przeciągu ostatniego roku. Przed ołtarzem stanęły dwa serca, na których wypisano nazwiska wszystkich podopiecznych WHD, których pożegnaliśmy przez wszystkie lata działalności hospicjum. Po mszy odbyło się spotkanie rodzin hospicyjnych, na którym serdecznie wspominaliśmy naszych drogich zmarłych.

Dziękujemy proboszczowi Konkatedry, ks. Wacławowi Madejowi, za udzielenie nam gościny w tej pięknej świątyni, a także wszystkim, który zaangażowali się w organizację i celebrację mszy – celebransom, scholi pod dyrekcją Pawła Rosłańca, siostrze naszej pacjentki, która przepięknie zaśpiewała psalm, naszym wolontariuszom, Agnieszce Grzesik i Maćkowi Stachowiczowi, a także Pawłowi Powierży za zdjęcia, dzięki którym możemy podzielić się z naszymi czytelnikami atmosferą tego wyjątkowego wydarzenia.

• Na sercach ustawionych w pobliżu ołtarza wyspisane zostały imiona i nazwiska dzieci, które zmarły od początku powstania hospicjum.
  • Mszę koncelebrowali obecny i były kapelan hospicjum – ks. Wojciech Pieniak i ks. Wojciech Gawryluk.
  • Ks. Wojciech Pieniak
  • Wykonanie psalmu przez siostrę naszej zmarłej pacjentki jak zawsze bardzo wszystkich poruszyło
  • Odczytane zostały imiona i nazwiska dzieci, które zmarły w okresie od ostatniej hospicyjnej Mszy św.
  • Schola pod dyrekcją Pawła Rosłańca zapewniła przepiękną oprawę muzyczną
  • Doroczna msza hospicyjna - zdjęcie nr 7