Przekaż
Datek
KRS 0000097123

Hospicyjna Msza Święta

Ikonka dla Hospicyjna Msza Święta

W mgliste popołudnie 3 listopada, jak co roku zgromadziliśmy się w Katedrze świętego Floriana i św. Michała Archanioła na warszawskiej Pradze, by wraz z rodzinami naszych podopiecznych modlić się za tych, którzy odeszli. 

Koncelebrowanej liturgii mszy świętej przewodniczył ksiądz biskup Romuald Kamiński, a towarzyszył mu obecny kapelan WHD, ks. Wojciech Pieniak, oraz byli kapelani – ks. Wojciech Gawryluk i ks. Robert Szewczyk. Słowo wstępne i podziękowanie dla księdza biskupa wygłosił założyciel naszego hospicjum, dr Tomasz Dangel.

W swojej homilii ksiądz biskup podkreślił, że dzieło hospicyjnej wspólnoty tak naprawdę ma swoje źródło w Dobrej Nowinie. Przywołał słowa świętego Pawła „jeden drugiego brzemiona noście”, wskazując na ich znaczenie w codziennej posłudze na rzecz drugiego człowieka. Odnosząc się do czytanej podczas liturgii Ewangelii św. Łukasza i opowiedzianej w niej historii Zacheusza, ksiądz biskup zwrócił uwagę, że doświadczające nas trudności nabierają właściwego sensu dopiero, gdy wzniesiemy się ponad codzienność i rozważymy je w perspektywie wiary. Wspominając zmarłych podopiecznych hospicjum, zachęcał do modlitwy za ich wstawiennictwem.

Podczas mszy wyczytane zostały imiona dzieci, które odeszły od nas w ostatnim roku. Natomiast imiona wszystkich naszych zmarłych podopiecznych zostały umieszczone na ustawionej przy ołtarzu tablicy w kształcie serca.

Po liturgii odbyło się tradycyjne spotkanie pracowników hospicjum i rodzin.

Za przepiękną oprawę myzyczną dziekujemy chórom:
Con Forza,
Queen's Choir,
Schola z kościoła oo. Dominikanów
oraz
Weronice Kuładze (skrzypce)
i Małgorzacie Wałaszek (prowadzenie chórów).

 

  • Hospicyjna Msza Święta - zdjęcie nr 1
  • Hospicyjna Msza Święta - zdjęcie nr 2
  • Hospicyjna Msza Święta - zdjęcie nr 3
  • Hospicyjna Msza Święta - zdjęcie nr 4
  • Hospicyjna Msza Święta - zdjęcie nr 5
Przekaż Datek