Non omnis moriar

Ikonka dla Non omnis moriar

Non omnis moriar

Trudno jest żegnać przyjaciół.  28 lutego 2020 r. zmarł Jerzy Nowak, wielki przyjaciel naszej fundacji, wieloletni członek jej Rady.

Jerzy Nowak był lekarzem i menedżerem. Urodził się 1953 r. w Warszawie. Tu w 1978 r. ukończył studia na wydziale lekarskim Akademii Medycznej. Pracował na oddziale chirurgii Centralnego Szpitala Kolejowego w Warszawie-Międzylesiu, zdobywając kolejne stopnie specjalizacji w chirurgii ogólnej.

W 1992 założył jeden z pierwszych niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej specjalizujący się w chirurgii jednego dnia. W 1994 r. nawiązał współpracę z towarzystwami ubezpieczeniowymi w obszarze medycyny ubezpieczeniowej. Od 2003 r. był członkiem zarządu w spółkach grupy Allianz Polska.

Nade wszystko jednak Jerzy Nowak był człowiekiem wrażliwym i wielkodusznym. Od 2003 roku pracował pro bono jako członek Rady Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, wspierając nas swoim doświadczeniem i radą. Zawsze mogliśmy liczyć na jego życzliwość.

Pozostanie żywy w naszej pamięci i sercach.

• Non omnis moriar - zdjęcie nr 1