Publikacja w Neurological Sciences

Ikonka dla Publikacja w Neurological Sciences

Czasopismo naukowe Neurological Sciences  opublikowało artykuł „Palliative care in 9 children with neurodegeneration with brain iron accumulation” (Opieka paliatywna u 9 dzieci chorych na encefalopatię z odkładaniem żelaza w mózgu). Autorami artykułu są pracownicy Fundacji WHD: dr hab. n. med. Tomasz Dangel, lek. Artur Januszaniec, piel. Barbara Ważny, oraz konsultant WHD, dr n. med. Tomasz Kmieć, który opiekował się ww. pacjentami od strony neurologicznej.

Artykuł zawiera opis leczenia 9 pacjentów Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. Jest to pierwsze w literaturze przedmiotu studium przypadków opieki paliatywnej nad pacjentami z encefalopatią z odkładaniem żelaza w mózgu.  Opublikowany został w ww. czasopiśmie, a dzięki licencji Open Access udostępniony bezpłatnie wszystkim użytkownikom Internetu.

Przeczytaj artykuł

• Publikacja w Neurological Sciences - zdjęcie nr 1