Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej

Ikonka dla Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej

Każdego roku, w drugą sobotę października, obchodzony jest Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej - święto szczególnie bliskie naszemu sercu.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że hospicja domowe dla dzieci są w Polsce wyłączną domeną organizacji pozarządowych, a pierwsze takie hospicjum w naszym kraju założone zostało przez dr. Tomasza Dangla. Było to właśnie nasze hospicjum!

Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej to jedyny dzień w roku, gdy na całym świecie wspomina się o tych, którzy potrzebują opieki paliatywnej, oraz tych, którzy ich tą opieką otaczają.

Dla naszego zespołu to jednak dzień jak co dzień. Bo choć to nasze święto i sobota, jednak pielęgniarki i lekarze dyżurni nie przerywają pracy.

• Agnieszka Ćwiklik - pielęgniarka WHD z wizytą u Ivana