Przekaż
Datek
KRS 0000097123

Zimowisko Dziecięcej Grupy Wsparcia 2023

Ikonka dla Zimowisko Dziecięcej Grupy Wsparcia 2023

W dniach 18-25 lutego odbył się wyjazd Dziecięcej Grupy Wsparcia w Żałobie. Wzięło w nim udział 20 dzieci i 4 opiekunów. Większość czasu grupa spędziła na stoku, ucząc się jazdy na nartach w czterech grupach (dwie zaawansowane i dwie początkujące) pod okiem doświadczonych instruktorów ze szkółki narciarskiej Stok.

W zimowisku wzięły między innymi udział trzy dziewczynki w świeżej żałobie po zmarłym rodzeństwie. Zostały bardzo ciepło przyjęte przez grupę, co pomogło im w integracji i w aktywnym udziale w spotkaniach poświęconych żałobie. W tak młodym wieku otwarte wyrażanie uczuć przed grupą rówieśników nie przychodzi łatwo i nie każdy potrafi od razu na to się zdobyć. Jednak atmosfera panująca w grupie, zasada dobrowolności i życzliwe podejście jej członków do nowych osób sprzyjają wspólnej pracy z żałobą. Członkowie grupy doskonale wiedzą, z jakim bólem mierzą się osoby, które właśnie do nich dołączyły. Każdy uczestnik tej małej wspólnoty przeżył stratę rodzeństwa i ma świadomość, że jego doświadczenia w przeżywaniu żałoby mogą pomóc innym w radzeniu sobie z tą trudną sytuacją.

Wyjazdy grupy wsparcia w żałobie to nie tylko rozmowy o stracie. Obok łez, które nieuchronnie muszą i pojawiają się podczas wspominania zmarłego rodzeństwa, jest czas na śmiech, radość i beztroską zabawę charakterystyczną dla młodzieńczego wieku. Tu oznaczała ona przede wszystkim jazdę na nartach. 

Tak właśnie minął tydzień zimowych ferii Dziecięcej Grupy Wsparcia w Żałobie.

Dorota Licau
pracownik socjalny WHD
opiekun Dziecięcej Grupy Wsparcia w Żałobie 

Zimowisko Dziecięcej Grupy Wsparcia w Żałobie odbyło się dzięki dofinansowaniu Fundacji Orlen. Dziękujemy za wsparcie!

 

  • Zimowisko Dziecięcej Grupy Wsparcia 2023 - zdjęcie nr 1
Przekaż Datek