Przekaż
Datek
KRS 0000097123

Namaluj iskrę

Ikonka dla Namaluj iskrę

Aukcja charytatywna pod nazwą „Namaluj Iskrę” była autorskim pomysłem pięciorga uczniów klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego – Gabrieli Grodzkiej, Leny Majewskiego, Cyryla Piechowskiego, Josepha Chloupka i Michała Krasowskiego. Jak powiedziała Gabriela Grodzka, wydarzenie to „miało na celu promowanie młodych artystów i ich twórczości, a jednocześnie wsparcie działalności Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. 

Przez pół roku autorzy tego ambitnego projektu prowadzili rozmowy ze sponsorami, gromadzili obrazy na aukcję, organizowali oprawę wydarzenia. Dzięki ich determinacji oraz życzliwości dyrektor Muzeum Ziemi PAN, Anny Piontek, wernisaż odbył się w pięknej scenerii zabytkowej willi Pniewskiego. Uczniowie Batorego zadbali także o to, by w wystawie wzięli udział nie tylko młodzi, początkujący artyści – na aukcję udało im się pozyskać obrazy artystów już uznanych, w tym pana Jacka Caputy, który wspaniałomyślnie przekazał jedno ze swoich dzieł na aukcję. Pod młotek poszedł także obraz przekazany przez artystkę tworzącą pod pseudonimem MaNaArt, która od dłuższego już czasu wspiera Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. 

Młodzi artyści zaprezentowali prace bardzo różnorodne pod względem stylu i techniki malarskiej. Wszystkie były starannie przygotowane i prezentowały wysoki poziom kreatywności i talentu młodych twórców. Aukcja, prowadzona bardzo profesjonalnie i z ogromnym zaangażowaniem przez Josepha Chloupka, wywołała spore emocje, a kwoty licytacji sięgały poziomu, których nie powstydziłby się żaden dom aukcyjny. 

Wielka w tym była zasługa zgromadzonych gości, którzy chętnie otwierali serca i portfele, dając z jednej strony wyraz uznania dla talentu młodych artystów, a z drugiej wrażliwości na potrzeby nieuleczalnie chorych dzieci będących pod opieką hospicjum prowadzonego przez Fundację WHD. Wernisaż „Namaluj Iskrę” był nie tylko pięknym wydarzeniem artystycznym, ale również wyrazem troski i solidarności z potrzebującymi. 

Beata Biały 

  • Namaluj iskrę - zdjęcie nr 1
Przekaż Datek