Przekaż
Datek
KRS 0000097123

Narodowy Dzień Życia

Ikonka dla Narodowy Dzień Życia

To obchodzone 24 marca święto uchwalone zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 27 sierpnia 2004 roku. W tym dniu warto wrócić do treści sejmowej uchwały, która zachęcała między innymi do „refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku do życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych”.

W Warszawskim Hospicjum dla Dzieci idea Narodowego Dnia Życia realizowana jest codziennie.  Szacunek do życia, jak krótkie czy długie by ono nie było, to fundament naszej działalności. Wszechstronne wsparcie udzielane nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom jest tego jednoznacznym świadectwem. Robimy wszystko, by choroba nie przysparzała pacjentowi cierpienia. Wspierając całą rodzinę, staramy się, by życie wszystkich jej członków było jak najlepsze i jak najpełniejsze.

W Narodowym Dniu Życia w sposób szczególny pragniemy życzyć naszym pacjentom i ich rodzinom, by zawsze otaczała ich życzliwość, szacunek i wsparcie.

Posłuchaj rozmowy o hospicjum perinatalnym

Z okazji Narodowego Dnia Życia na antenie Radia Warszawa redaktor Jarosław Wydra rozmawiał z psychog WHD, Agnieszką Chmiel-Baranowską, na temat działalności naszego hospicjum perinatalnego. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

https://soundcloud.com/radio-warszawa/poranek-7-15-2023-03-24?in=radio-warszawa/sets/poranek-z-radiem-warszawa

  • Narodowy Dzień Życia - zdjęcie nr 1
Przekaż Datek