Przekaż
Datek
KRS 0000097123

Polska Fundacja Narodowa spieszy z pomocą

Ikonka dla Polska Fundacja Narodowa spieszy z pomocą

Włączając się w walkę z COVID-19, Polska Fundacja Narodowa uruchomiła fundusze umożliwiające zdobycie dofinansowania na projekty związane z profilaktyką i zwalczaniem skutków pandemii. W kwietniu 2021 roku, w ramach tego projektu, Fundacja WHD złożyła do PFN wniosek o dofinansowanie zakupu dwóch asystorów kaszlu i otrzymała darowiznę w wysokości ponad 36 tys. złotych.

13 maja siedzibę Fundacji WHD odwiedził prezes Polskiej Fundacji Narodowej, Marcin Zarzecki, wraz z wiceprezesem, Michałem Górasem, oraz dyrektor Biura Komunikacji, Agnieszką Dydycz. Goście zwiedzili należące do Fundacji WHD Centrum Naukowo-Szkoleniowe im. Tadeusza Dąbrowskiego. Podczas spotkania prezes zarządu Fundacji WHD, Artur Januszaniec, opowiedział gościom o początkach działalności Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci, codziennej pracy hospicyjnego zespołu, a także o działalności dydaktycznej prowadzonej przez Fundację WHD na rzecz lekarzy, pielęgniarek i studentów medycyny zainteresowanych pediatryczną opieką paliatywną

Dziękując za przyznane dofinansowanie, prezes Januszaniec, podkreślił, że asystory kaszlu niezbędne są w opiece nad większością pacjentów hospicjum domowego dla dzieci. „Są to urządzenia do fizjoterapii oddechowej, umożliwiające oczyszczanie drzewa oskrzelowego z zalegającej w nim wydzieliny – wyjaśnił prezes Januszaniec. - Jest to wysoko specjalistyczny i drogi sprzęt. W dobie pandemii, kiedy infekcje wirusowe powodują dodatkowe zaburzenia oddychania, stał się on szczególnie potrzebny. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni Polskiej Fundacji Narodowej za tę pomoc.”

Prezes Januszaniec przekazał też gościom oficjalne podziękowanie dla Polskiej Fundacji Narodowej za udzielone wsparcie. 

  • Od lewej: Michał Góras, Artur Januszaniec, Marcin Zarzecki
  • Od lewej: Agnieszka Dydycz, Marcin Zarzecki, Michał Góras, Artur Januszaniec.
  • Polska Fundacja Narodowa spieszy z pomocą - zdjęcie nr 3
Przekaż Datek