Przekaż
Datek
KRS 0000097123

Wśród mazurskich jezior i lasów

Ikonka dla Wśród mazurskich jezior i lasów

Weekend 10-12 września Dziecięca Grupa Wsparcia w Żałobie spędziła na Mazurach. Skorzystaliśmy z gościnności ojców salezjanów, którzy przyjęli naszą grupę w Salezjańskim Ośrodku Młodzieżowym „Oratorium Dominik” w okolicach Ostródy. W wyjeździe wzięło udział osiemnaścioro dzieci oraz czwórka hospicyjnych opiekunów – Dorota Licau, Maciej Mieszało, Agnieszka Grzesik i Paweł Powierża.

Piękna pogoda zachęcała do zajęć na świeżym powietrzu, wśród których dominowały sporty wodne, a dla zapalonych wędkarzy – łowienie ryb w przepięknym jeziorze Pauzeńskim. Ukoronowaniem dnia było ognisko. Trochę czasu przeznaczono też na naukę – w końcu trwa już rok szkolny. Wspólne odrabianie lekcji miało tę zaletę, że można było skorzystać z pomocy starszych kolegów (podobno szczególną popularnością cieszyli się dobrzy matematycy).

Rzecz jasna, nie zabrakło tak ważnych w spotkaniach Grupy rozmów i dzielenia się emocjami i doświadczeniami. Tym razem głównym wątkiem rozmowy była „samotność w szkole” – temat niezwykle aktualny podczas pandemii COVID-19, która tak bardzo dała się we znaki szkolnej młodzieży.

Dziękujemy ojcom salezjanom za gościnę w samym sercu Mazur Zachodnich!

  • Wśród mazurskich jezior i lasów - zdjęcie nr 1
  • Wśród mazurskich jezior i lasów - zdjęcie nr 2
  • Wśród mazurskich jezior i lasów - zdjęcie nr 3
  • Wśród mazurskich jezior i lasów - zdjęcie nr 4
  • Wśród mazurskich jezior i lasów - zdjęcie nr 5
Przekaż Datek